Fake Dreads

Jsou alternativou pro ty, kteří by chtěli dready, ovšem jen dočasně a bez větších škod na vlasech. Nebo pro ty, kteří chtějí na hlavě něco neokoukaného… K napletení je třeba délky vlasů minimálně 7 cm. U kratších vlasů nelze zaručit, že fake dreads nebudou sjíždět. Ideální doba nošení je cca 3 měsíce. Nicméně to neznamená, že se musí striktně tato doba dodržet. Doba nošení závisí hlavně na vlastním uvážení. Každému rostou vlasy jinak rychle. Odrůstáním se začínají vlasy u hlavy cuchat, proto je to lepší zavčas sundat, aby pak šly vlasy dobře a bez problémů rozčísnout. Pokud se toto zanedbá, rozčesání není příjemné a mohou se tímto vlasy poškodit. Po celou dobu nošení nemají vlasy kam vypadnout, protože jsou zapletené copánkem, který celý dredík drží., tudíž je logické, že při sundavání a následném rozčesání se vyčeše velká spousta vlasů. Denně vypadne člověku asi 70-100 vlasů, takže se opravdu vyčeše po týdnech nošení větší množství vlasů a to je samozřejmě velký prvotní šok. Proto je důležité při rozčesání postupovat šetrně a s trpělivostí. Nejlepší metodou a námi ozkoušenou je, vždy sundat gumičky, které vlasy a dred drží -> rozpléci copánek -> sundat fake dread a vlasy šetrně rozčesat a takto postupovat jeden za druhým.

Aplikace je stejná jako u pseudodreadů. Hlavním a jediným rozdílem oproti pseudodreadů je, že vypadají jinak. Jsou to vlastně předem připravené prameny, které se do vlasů postupně přidělávají pomocí vašich vlasů. Na celou hlavu nandaváme 30-40 doublů, aby jsme docílili hezkého objemu. Velmi rychle se zapomíná na malý objem vlasů před nandáním dreadů a proto často nastává panika, kam se vlasy ztratily. Výhodou je, že po sundání vám zůstanou a mohou se kdykoli nandat znova. Nandání trvá obvykle 2 hodinky. Délka, šířka a barva záleží na vlastním přání. Ve výsledku jsou fake dreads matné a vzhledově téměř neodlišné od dreadů z vlasních vlasů. Snažíme se je proto vyrobit, co nejreálnější vzhled pravých dreadů. U Fake dreads platí pravidlo, že čím jsou starší (onošené) tím jsou přiřozenější. Jsou velmi lehké a nevyžadují žádnou péči. Připravujeme je pouze z kanekalonu. Máme k dispozici spousty přírodně vypadajících odstínů kanekalonu až po veselé a pestrobarevné barvy na oživení účesu: vzorník kanekalonu

Mytí, péče:

Mytí klasickými šampóny cca 1 za měsíc, nicméně není to pravidlem. Po čase každý sám zjistí, jaký mycí interval je pro něho nejlepší. Časté mytí může způsobit poškození gumiček, které dredíky drží. Není dobré často navštěvovat sauny/páry a solária, taktéž kvůli gumičkám. Jelikož neabsorbují vodu, voda z nich pouze kape.