Extensions – pravé vlasy
Pro vytvoření dreadů je třeba, aby se délka vlasů pohybovala alespoň nad 10 cm. Pokud jsou výsledné dready krátké a tudíž pro někoho nevhodné, mohou se prodloužit pravými vlasy a libovolnou délku. Snažíme se doporučit délku max. o 35 cm delší. Hlavně z toho důvodu, že dotyčný není na tuto tíhu zvyklý a mohou se takto vyskytnout dřív nebo později problémy, jako bolesti hlavy a krční páteře. Samozřejmě, záleží na každém, jak se rozhodne. Výsledný objem je závislý na hustotě vlasů a vlasové ploše. Konečky mohou být buďto uzavřené (kulaté) a nebo volné. Pokud se dredy prodlouží, časově se pohybuje doba okolo 12 hodin. Jelikož se dají pravé vlasy bez jakýchkoli problémů barvit, není problém odhadnout odstín vlasů či přímo nabarvit. Pokud jsou dready z peroxidovaných, či jinak hodně zničených vlasů se sice zkrátí někdy víc jak o polovinu, ale zničené vlasy nemají tendenci z dreadu tolik vylézat a tudíž se dřív zacelí a odpadnou hodiny a hodiny háčkování. Náplety z pravých vlasů se dají postupem času zkracovat, či bez problému z dreadů sundat úplně. Od začátku jsou náplety přiřozené, samozřejmě, čím starší tím krásnější. Musí se opravovat spolu s dready z vlastních vlasů.
Mytí a péče:
Nové dready je dobré první měsíc nemýt, pokud to není nutné (ovšem není to závazné pravidlo!!). Dále je nutné používat šampon bez kondicionéru či jiných přísad s rozčesávadly a balzámy. Mohou se díky tomu čerstvé dredíky povolit mnohem rychleji, než by měly. Nedoporučujeme obyčejné šampony "za dvacku" jako jsou nejčastěji kopřivové, březové či noname. Na přecitlivělou pokožku působí dráždivě a nejčastěji nastává vznik lupů, pupínků či vyrážky. Je vhodné koupit šampon kvalitní. V zimním období prosychají mokré dready pomaleji než v létě, takže se musí dát pozor, aby dostatečné proschly. Pokud je pokožka hlavy suchá, svědí a tvoří se lupy, doporučujeme použít např. vlasovou vodu (Dixi, Luna) nebo olejíčky (tea tree, bylinkové, dětské) – nezbaví vás svědění ráz naráz, ale promastí pokožku. Dready, ač se to nezdá, potřebují údržbu. Záleží pak na vás, jak moc upravené a udržované je chcete mít. Nové dready potřebují více údržby. Pokud ale přesto chcete péči o své dready věnovat mnohem více, doporučujeme dready válet mezi dlaněmi a čas od času jít na opravu pokud sami neumíte. Důležité je také (zejména u slečen), neškrábat si pokožku hlavy nehty, nejen že se tím dráždí pokožka, ale mohou se taky přetrhat jemné vlásky u kořene dreadu a začít trčet do všech stran.dredíky schnou dlouho, hlavně náplety. Takže pozor, aby nezatuchly :)
Když už dready nechcete:
Když už dready nechcete, nemusíte se ostříhat nakrátko, toto je jen další z mnoha fám. Není problém dredy rozčesat , jen je to časově velmi náročné, nemluvě o tom, že to není úplně bezbolestné. V případě voskovaných dredů je ale nutné vzít nůžky a nekompromisně je ostříhat. Při rozplétání se dají vlasy docela dobře zachránit, ač i toto je individuální. Velmi záleží na kvalitě vlasů, hustotě, jak dready byly vytvořené a opravovaly se. Tak nějak vychazí výsledná délka vlasů mezi lopatkami a rameny, jako ta nejideálnější. Stejně je pak potřeba zastříhnout alespoň polámané konce. Po pár zábalech a kúrách se vlasy opět vzpamatují. Ukázky před a po rozpletení najdete v sekci rozčesání dreadů.