Rasta copánky

U copánků je potřebná délka vlasů alespoň 6-10 cm. Nejčastěji používaný materiál je kanekalon. Jedná se o profesionální materiál a i když je ze všech materiálů ten nejdražší, copánky z něho vypadají velice přirozeně. Díky tomuto materiálu se mohou copánky udělat zvlněné, s volným konečkem nebo se mohou využít barevné přechody (z černé do fialova). Na trhu je dostatek přirozených odstínů, takže není průblém udělat opravdu copánky v barvě požadovaného odstínu vlasů. Zde máme zkompletovaný vzorník kanekalonu: vzorník kanekalonu

Copánky mohou vydržet až 6 měsíců, což ale neznamená, že se to musí striktně dodržovat. Opravdu 3 měsíce bohatě stačí. Čím déle budete mít cůpky na hlavě, tím delší odrosty se utvoří (bude to vypadat jako tenké dready) a jejich rozčesávání je o to nepříjemnější. Před napletením je potřeba si umýt vlasy cca 1 den předem při barvení je dobré počkat alespoň týden. Vlasy, které podstoupily trvalou ondulaci, jsou nevhodné pro napletení copánků - je velká pravděpodobnost, že se vlasy polámou. Délka, barva i tloušťka může být libovolná. Copánek se může udělat až tříbarevný, popřípadě se místo copánků nebo přímo mezi ně může udělat Twister (vrtulka). Vypadá jako stočená DNA. Doba napletení závisí na počtu copánků, průměrně se však pohybuje kolem 8 hodin. Obvykle uděláme okolo 200-250 copánků.

Mytí, péče:

Copánky nevyžadují nějak zvláštní péči. Podle potřeby se umyjí, třeba 1x za týden jakýmkoli šamponem bez kondicionéru. Pokud si hlavu budete mýt častějí, copánky se mohou povolit a o to více by z nich vylezly krátké vlásky. Po napletení copánků jsou vlasy a kůže napnuty, proto se mohou objevit červené pupínky nebo lupy. Z vlastní zkušenoti doporučujeme vlasovou vodu (DIXI) či tea tree olejíček a jemně vmasírovat podle potřeby na pokožku hlavy. Může se stát, že ani toto nepomůže, proto je vhodné si zakoupit šampon určený přímo na lupy (Neutrogena).

Rozpletení:

Do těch 6 měsíců by se copánky určitě měly rozpléct. Tam kde končí v copánku vaše vlasy, cca 10 cm pod tímto koncem jej ustřihněte. Ušetříte si tak hodiny rozplejtání navíc. Až vše sundáte, budete mít velice krepaté vlasy, pokud toto afro necháte nějaký ten den nerozčesané, vlasy se více zacuchají do sebe a následné rozčesání by vám mohlo vlasy dost poškodit a přetrhat. Po delším nošení se utvoří zcuchané odrosty vlasů, které se budou špatně rozčesávat. Každodenním česáním vám vypadne mnoho vlasů, které ani nepostřehnete. V copánku tyto vlasy nikam vypadnou nemohou, tak se proto při rozpletení nahromadí. Pro snadnější rozčesání použijte kondicionér (popřípadě olej, majolku). Nakonec vlasy budou potřebovat trochu péče - zábaly, masky (gestil wonder). Po několika dnech, se vlasy vzpamatují. Vlasy se opravdu nemusí stříhat na ježka, stačí jen trpělivost a jemně vlasy rozčesat.

Eshop.dready.cz

Vyberte si z hotových kombinací pseudo dreadů, fake dreadů, a copánků, nebo si sestavte svou vlastní.

  • Vyrobeno s láskou
  • 100% hade made